Aşağıda, sizler için hazırladığımız dinamik, etkileşimli animasyonlara bakabilirsiniz. Bu animasyonlar; yaptığınız değişiklikleri, sonuçları ile birlikte eş zamanlı olarak takip etmenize olanak sağlayıp, konuyu görsel olarak daha iyi kavramanıza yardımcı olacaktır. Animasyon eklendikçe bu sayfa sürekli güncellenecektir.

Animasyonları hatasız bir biçimde çalıştırabilmek için bilgisayarınızda Java'nın en yeni sürümü yüklü olmalıdır. Java yazılımını yüklemek için tıklayınız. Java'nın son sürümünün bilgisayarınızda yüklü olup olmadığını tespit etmek için tıklayınız.

Animasyonlar çalışmadan önce güvenlik istemi görünebilir. Bu durumda devam etmek için 'Çalıştır'a tıklayın. Sistem ayarlarınıza bağlı olarak güvenlik istemlerine yanıt vermeniz gerekebilir.

Animasyonlar, tarayıcılarda Java yan uygulamasına (Yukarıda bahsedilen Java programı değil.) gerek duymadan çalışabilmektedir. Bu yöntem her ne kadar daha güvenli olsa da, bazı animasyonlar çok yavaş kalabilmektedir. Eğer animasyon çok yavaş ise, animasyonun kendi sayfasının alt tarafında verilen bağlantıya tıklayarak, aynı animasyonun hızlı versiyonunu (Java yan uygulamasına gerek duyan versiyonu) kullanabilirsiniz. Bu versiyon, bilgisayarınızdaki Java güvenlik ayarlarına göre bazen engellenmektedir. Bunu ortadan kaldırmak için; Java denetim masasının (denetim masasından girebilirsiniz) güvenlik sekmesinden, güvenlik düzeyini azaltabilir (ayrıntılı bilgi için tıklayınız) veya istisna siteleri listesini güncelleyebilirsiniz (ayrıntılı bilgi için tıklayınız). İstisna siteleri listesini güncellemek isterseniz, listeye https://www.e-ders.org ve https://jars.geogebra.org sitelerini ekleyiniz.